Luminart Lámpa Stúdió – lámpabolt, lakberendezés

ADATOK
  • Cím: 1037. Budapest Bokor u 2-4.
  • Nyitva tartás:

Hétfő – Péntek: 10.00 – 17.30 Szombat: Előre Egyeztetett Időpontban!

ELÉRHETŐSÉGEK
BEMUTATKOZÁS

Nem sokkal a rendszerváltás után alakultunk meg azzal a nem titkolt szándékkal, hogy a francia világításkultúra és design egy kis szeletét reprezentáljuk a hazai fogyasztók felé. Párosuljon mindez természetesen kiváló minőséggel. Csak egyedit, csak olyat, ami másnak nincs.

Az első és máig is az egyik legfontosabb partnerünk a kicsit németesen csengő, ám ízig-vérig francia lámpagyártó cég a DRIMMER. Ez az 1945-ben alapított patinás manufaktúra a kerámia lámpa gyártás Franciaországban is meghatározó tényezője. Kerámia asztali lámpa és állólámpa specialista. Kitűnő dizájnerekkel dolgoznak, hogy csak néhányat említsek: Emilio Robba, Hilton McConico, Régis Dho, Thierry Orru és nem utolsó sorban saját kis stábjuk, egy rendkívül tehetséges fiatal iparművészekből álló csapat.

Rendszeresen járva a külföldi kiállításokat figyelemmel kísérjük a Drimmer konkurenciáit: viszonylag sok gyártó, sok lámpa, melyek között van néhány tényleg szép darab. Ám a Drimmerhez hasonló lámpa választék – a minőségről nem is beszélve – egyszerűen nincs. A Drimmer hitvallása szerint őrizni kell a tradíciókat, ötvözni a hagyományokat a modern kor szellemével és irányt mutatni a legfrissebb áramlatok felé.

Ezt tükrözi a klasszikus lámpacsaládjuk, egy, a tradicionális alapokon nyugvó, ám mégis modern kollekció, valamint egy teljesen formabontó, vagy mondhatnám trendi dizájn. Hangsúlyozom, mindez egy rendkívül magas minőségi színvonalon. A festéssel díszített lámpa valóban kézzel festett, az aranynak, vagy ezüstnek látszó valóban aranyozott, illetve ezüstözött.

Kiemelném az idei lámpa kollekció néhány családját, a nem kicsit afró beütésű, változatos formavilágú lámpacsaládot az öregített fa hatású már-már fekete wenge, matt platina színkombinációkkal. Felülete vésett fára emlékeztet.

A föld matt barnája, a homok drappja, a flanel puhasága tükröződik a látszólag kavicsokból építkező másik lámpa kollekció darabjain.

Nem mehetünk el az egyik kedvencem, a tipikusan hálószobába való lámpacsalád mellett. Vörös, narancs, vagy kék színű bőr hatású – persze kerámiából készült – párnák alkotják a lámpák testét, természetesen a test színével harmonizáló ernyővel.

Érdemes megemlíteni még, a hangulatukban kicsit a 70-es éveket idéző, némi retró beütésű asztali és állólámpákat napsárga, narancs, vörös színekkel. Egy ilyen lámpa nagyon érdekes és egyedi lehet minimál bútorokkal kombinálva.

Hab a tortán, hogy a Drimmerrel gondolkodhatunk enteriőrökben, ugyanis a lámpacsaládokhoz hozzáillő kézi csomózású gyapjú szőnyegek, kiegészítő bútorok, dekorációk választhatók, a kézi festésű lámpákhoz pedig festmények. Olaj-vászon festmények, melyek motívumai visszaköszönnek a lámpák testén.

Nagy szerelmünk a kivételesen szintén francia ATELER SEDAP. Hasonlóan a Drimmerhez, a Sedap is a francia formatervezés elitjeivel fémjelzi a lámpáit. Itt is megemlíteném néhányukat: Yves Blayo, Michel Tortel, Didier Cornille és persze itt is a saját formatervező csapatuk.

A 30 éves Atelier Sedap egy látszólag közönséges anyagból a gipszből építkezik. Kifejlesztett egy olyan recepturát és technológiát, mely homogénné, esztétikussá, ellenállóvá és könnyen kezelhetővé teszi, az amúgy merev és sérülékeny anyagot. Mondanom sem kell, a Sedap lámpái sem az albán piacot célozzák, francia viszonylatban is a minőségét tekintve a felső kategória. A kifejlesztett technológiának köszönhetően különösen nagy méretekkel is találkozhatunk, fali fényvető 1 méter 70, mennyezeti lámpa 2 méter fesztávval. Ez igen izgalmas lehet az Önök munkája során, gondolom többször találkoznak munkájuk során nagy terekkel, ahol bizony elkél egy-egy termetes világítótest.

A több százféle fali, mennyezeti, álló, asztali lámpa rendkívüli forma gazdagságot, különleges effekteket, alkalmasint külön életet élő alkotásokat produkál. A különleges csemegére, egyedi megoldásokra szomjazók is találhatnak ízlésüknek megfelelőt.

Az Atelier Sedap néhány éve felvásárolt egy csinos kis üzemet a LUCID-et. A Lucid egy másik természetes anyaggal, a fával dolgozik. Még mielőtt megkérdeznék, hogy a fa hogyan viseli el az izzók által kibocsátott hőt, színeződik-e, deformálódik-e, jelentem, nem! Ugyanis egy olyan speciális kezelés alá vetik az anyagot, ami a későbbiekben akár 850°C elviselését is lehetővé teszi.

A rétegelt, hajlított fa a természetet csempészi az otthonokba. Változatos színeivel, pl. az ében, divatosabb nevén a wenge, a bambusz, a rózsafa, a vadcseresznye, zebrano stb. szép kiegészítője lehet egy mediterrán, vagy akár egy minimál belsőnek. Gőzölt tömör bükk asztali és állólámpái pedig egy-egy esztétikai remek. Természetesen, a saját stábjukon kívül külön említést érdemel egy nagyszerű középkorú úr, egy bizonyos Luc Rabault aki nevét adta az egyik kollekciójukhoz.

Az imént említett kiváló formatervező Luc Rabault úr cége, a LUC RABAULT SA a Lucidnek “besegítő” manufaktúra a fa csodálatos anyagát használja fel lámpáihoz. Az anyag itt is a gőzölt bükk, különféle felületkezeléssel. Az, hogy milyen minőségben, gondolom azt már említeni sem érdemes. A kollekció néhány robosztus, ám mégis könnyed darabját kiválóan illeszthetjük egy art deco, bauhaus, vagy akár egy mai belsőhöz. Némi felárral különleges mintájú ernyők is választhatók, kiemelve a lámpák karakterét.

Végezetül az ántivilágból kölcsönvéve: ajánlom magunkat, ajánlom mindazoknak, a Luminart különleges kínálatát, akik megunták a mindenütt kapható kommerszet, a sok közhelyet, az egyhangúságot.

Térkép

kulcsszavak: lámpa, lámpabolt, világítástechnika, csillár, design lámpák, lakberendezés, belsőépítészet, francia lámpa

Luminart Lámpa Stúdió – lámpabolt, lakberendezés